marrellaustin
marrellaustin marrellaustin
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

A 7-foot piece of twine costs $13.44. What is the price per inch?

Respuesta :

glgoss glgoss
  • 02-02-2021

Answer:

1.92 per inch

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

In the book: A Wrinkle in timeWhat advice, which was given by Mrs. Who, does Charles Wallace forget to follow?A.Only fools are afraid.B.Go off on your own when
three snack bars contain 1/5,0.22,and 19% of their calories from fat. which snack bar contains the least amount of calories from fat ?
Why do we use granite?
What is one fact about xuchal
what group was successful in achieving its goals at the congress of vienna , nationalists conservatists liberals or anarchists?
how does  a star form?
Why did Allies plan to land in Normandy and not somewhere else?
in what situation does friction make an object change its shape
Why did Allies plan to land in Normandy and not somewhere else?
John Sells Hamburgers For $3 Each and cheeseburgers for $3.50 each. One afternoon, he sells a total of 24 burgers for $79. How Many hamburgers did he sell?