zikmcl6282 zikmcl6282
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP Aria made 9 pounds of fudge.She separates the fudge into 3/4 pound portions. She sells each portions for $6.50.if she sells all the fudge,How much money will she make? show your work

Respuesta :

skeepjeepleep skeepjeepleep
  • 02-02-2021
I believe the answer is 78 dollar
Answer Link

Otras preguntas

Sophia has scored 18,24, and 32 points in her last three basketball games. How many points must she score in the next game so that her four-game average is at l
2,3 please help me on this
Which of the following words is an adverb? and become swiftly with
If an RNA strand has 20 adenine bases, how many thymine bases would it have? Question 5 options: A) 20 B) 40 C) none, because RNA does not have thymine
why do most leaves appear green
Which of the following is not a state of matter? A. solid B. liquid C. water D. plasma
Which is considered the best type of advertising for an early childhood program? A. Word of mouth B. Posters C. News papers D. Telephone book
Learning patience and humility is which part of Odysseus's epic journey?
Roundworms have _____ muscle that helps them move. striated circular longitudinal retractor
Pierre is running 26 and 2/10 miles in the marathon. He has run 3/4 of the way. How far has he run?