shamiya2006 shamiya2006
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Kelsey can buy 2 pounds of apples for 7 dollars

Respuesta :

jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 04-01-2021

Answer:

each pound cost 3.5 dollars

Step-by-step explanation:

7/2

Answer Link
jhfuig jhfuig
  • 04-01-2021

Answer: each pound is 3.50 dollars

Step-by-step explanation: 7.00 divided by 2 is 3.50 dollars

Answer Link

Otras preguntas

Dialogue used right before the climax should: A. Move the story forward B. Define relationships C. Develop characters personalities D. Slow the action down
!!!!PLEASE HELP, WILL GIVE BRIANLIEST!!!! Which three-dimensional figure is formed by the rotation given? The first picture is the rotation, the rest are the ch
The water that flows into oceans comes in part from A) Lakes B) Ponds C) Reservoirs D) Rivers
What is the radius of convergence of the maclaurin series (2x)/(1+x^2)?
Stephanie tamez embodies an eclectic mix of influences in her tattoo designs, with the occasional use of ___________ because of her graphic designer background
_____ was a wealthy businessman, whose execution caused riots in Saint-Domingue.
what is the diameter of a circle with a circumference of 30 pi inches
true or false. At birth a female's ovaries contain more than 400,000 immature ova
Which scenarios involve individuals who should seek medical advice? Check all that apply. Joel has abnormal drainage from his ears. Drew is seeing flashes of
You are a manager who works directly with employees that are new to the company. Do you want to have a narrow span of control or a wide span of control? Why?