JaquoiaDean3090 JaquoiaDean3090
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

If I have 1,518 oranges and sell them for . 25¢ each. How many money would I make?

Respuesta :

fichoh
fichoh fichoh
  • 04-01-2021

Answer:

379.5¢

Step-by-step explanation:

Given that :

Number of oranges = 1,518

Cost per orange = 0.25¢ each

Amount made = (number of oranges * cost per orange)

Amount made = 1518 * 0.25

Amount made = 379.5¢

Answer Link

Otras preguntas

Explain how you can use mental math to compare 7 pounds to 120 ounces.
People will typically report that they are dreaming if they are awakened: a. before they reach the REM sleep stage. b. during the REM sleep stage. c. after they
What challenges did Bill Clinton have during his second term? A. A faltering economy B. Cold War hostilities with the Soviet Union C. Scandal over personal invo
the basement has an area of 864 square feet. the width of the basement is two thirds its length. What is the length of the basement?
A(n)___ is divided into rows and columns. What goes in the blank?
if the law forbids the sale of something above a certain price that price is called
Which is the slope of the line with equation 6x + y = 12?
In Ms.Perron's class 75% of the students are boys there are 18 boys in the class what is the total number of students in Ms.Perron class
a manufacturer ships its product in boxes with edges 4inches. if 12 boxes Are put in a carton and completely fill the carton, what is the volume of the carton
Nixon had a true interest in international affairs. True False