EmilyBrock00
EmilyBrock00 EmilyBrock00
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

HELP!! I have no idea what to do lol i need help!

HELP I have no idea what to do lol i need help class=

Respuesta :

sweettrixie68
sweettrixie68 sweettrixie68
  • 04-12-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

Divide the total cost of $24.18 by 3 for each person Joseph, Ed, and Michael.

[24.18 / 3 = $8.06 cost for each person.Share the cost equally means divide.Pizza will cost each man $8.06, when we divide the total cost of $24.18 equally by 3. So, the equation will be 24.18/3 = $8.06

Answer Link

Otras preguntas

solve the formula for the indicated variable  c=yt+y,for t (the solution is t=___)
How does a Retinal Scan Work?
why does the same side of the moon always face the earth?
what is the common name for calcium silicate?
what are vertically opposite angles
1. What are the next three terms in the sequence?-1 ,9 ,19 ,29 . . .A. 38, 37, 32B. 40, 51, 62C. 39, 49 , 59D. 38, 47, 562. What are the next three terms of the
What are some behavioral adaptations for a porcupines?
Explain 2 different ways to find the greatest common factor of 15x2y3  and 24x4y2 .
1. What are the next three terms in the sequence?-1 ,9 ,19 ,29 . . .A. 38, 37, 32B. 40, 51, 62C. 39, 49 , 59D. 38, 47, 562. What are the next three terms of the
why are fossils of clams more numerous than those if the worms or cnidarians ?