talee071 talee071
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Raisins cost $4 a pound and walnuts cost $8 a pound. Diego spent $15 on both ingredients.

Respuesta :

KazutoKirito KazutoKirito
  • 03-12-2020
What is the question sir
Answer Link

Otras preguntas

Many customers value fast, fresh, flavorful food that is free of preservatives, chemicals, and antibiotics. The marketing mix factor that represents the value o
Ted needs 2500 metres of lighting cable for a job. What is this length in kilometres?
PLEASE HELPPPPPPPPP!!!!! ILL GIVE BRAINLIST y=3x+2 Given x = 5 y = ?
A demand curve displaying the relationship between the price of cars and the quantity demanded of cars should have a slope that is Group of answer choices less
Which mexican state is a popular tourist destination
An employee contacts his supervisor to request time off guaranteed to him under the family and medical leave act. Under which circumstance do the provisions of
Which expression is equivalent to 10/−9?
The volume of this right trapezoidal prism is 464.75 ft³. What is the height, x, of the prism? Enter your answer as a decimal in the box. x = ft
5) What new information from the passage "NASA and the Thermometer Pill" is available to be synthesized regarding the thermometer pill? A) It is used to monito
HELP DUE IN 5 MIN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!