jperez1781 jperez1781
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

help Plzz!!!!!!!!!!!!!

help Plzz class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer:

$0.27

Step-by-step explanation:

Dividing 3.78 and 14 would get you 0.27 which is the unit price per tangerine.

Answer Link
aryy48
aryy48 aryy48
  • 03-12-2020
$0.27
Is the right answer
Answer Link

Otras preguntas

What is definition of inference
According to mla style guidelines how should information be listed on a works cited page for a book by one author
What kind of food service is the most expensive and requires the largest staff of skilled servers?
Which is an example of an element? a.salt (nacl) b.water (h20) c.silver (ag) d.electron (e-) hint?
Shane believes that the commodification of health has created a large number of problems within the United States. From which sociological perspective does this
When an ending to a story in unclear or uncertain, it’s
The Supreme Court hears the majority of cases sent to them by appellate courts. True False
What is Zionism? Please answer
Caloric intake could be balanced against output if ____ could be determined accurately. question 10 options:
6k-2z=12; Solve for k and simplify