caracheek160 caracheek160
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Three apples (x) plus two
oranges (y) costs $16.
Five apples plus two
oranges costs $24. Hov
muon do each apples and
oranges cost?

Respuesta :

JimmyIgloo
JimmyIgloo JimmyIgloo
  • 02-12-2020
Apple=4 Orange=2 hope I helped!!!
Answer Link

Otras preguntas

U.S. frigate/warship that is nicknamed "Old Ironsides"
1 3/7 times 2 3/4 = I WILL REWARD BRAINLIEST
As wavelength increase, the frequency of the wave increases / decreases.
helppp nowwww plssss!!!!!
Can somebody Solve this, please 2^4√4x + 3 + 5 = 11
Need help with this
Which disease has infected one third of the world’s population? tuberculosis Lyme disease meningitis strep throat
pls help math!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Hank used a semicircle, a rectangle, and a triangle to form the following composite figure. What is its area in square centimeters? Use 3.14 to approximate π. S
6 notebooks cost ₱36: 13 notebooks cost ₱? (find the missing number to complete the proportion)​