kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of sliced cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

wheellau000
wheellau000 wheellau000
  • 01-12-2020
$53.46 would be the cost of a package with 18 slices of cheese! Hope this helped! Mark if correct!
Answer Link
ninjathan300
ninjathan300 ninjathan300
  • 01-12-2020

Answer:

$53.46

Step-by-step explanation:

The answer is 53.46 because 2.97 multiplied by 18 is 53.46

Answer Link

Otras preguntas

A __________ occurs when one company has sole control over a product and its production. a. stargroup c. cartel b. jeopardy d. monopoly
The neurobiological approach explains human behavior by focusing on I. brain structures. II. cultural influences. III. neurotransmitters.
What is the difference between stereotyping and prejudice?
When is the Sun's right ascension (RA) 18 hours? a. fall equinox b. winter solstice c. vernal equinox d. summer solstice
What does the gypsy tell Miss Ingram that makes her unhappy? a. That her mother will soon die c. That she must return home as soon as possible b. That Mr. Ro
Which situation allows evolution doing gene duplication
The literature of exploration is MOST LIKELY to include a. logs, diaries, and letters. b. songs, legends, and treaties. c. pamphlets, hymns, and poetry. d.
in the nuclei or mitocandria
what can you do to imoprove your flexibility
Why do you think that economics is often said to be the science that studies choices?