kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

erickachantalb erickachantalb
  • 01-12-2020

Answer:

0.165

Step-by-step explanation:

so i just divied 18 into 2.97

i dont know how right this is

Answer Link

Otras preguntas

If the supply equation is: Q= -8*P+ 24, and the demand equation is: Q= 5*P + 11, please determine the equilibrium quantity (Q). Select one a 1 b. 7 c 16 d. 12 e
Explain where scientists think Earth's water may have come from.
Please Help....ASAP Were certain groups of people left out of the Constitution? Explain your answer. THANKS
PLS RESPOND QUICKLY IF POSSIBLE will mark brainliest :))Three salesmen work for the same company, selling the same product. And, although they are all paid on a
help this is due today!!!
Management is considering two alternatives. Alternative A has projected revenue per year of $100,000 and costs of $70,000 while Alternative B has revenue of $10
Kate is training for a bike race. She rides 5 miles one day, 10 miles the next day, and 15 miles the third day. If Kate continues this pattern, what is the tota
can someone help me solve for y and x and find out the angles of all the angles visable
10= 4+2s pls give me the answer tyy
The sum of the interior angle measures in a regular polygon is 1260° . What is the measure of one of the interior angles of the polygon? ?°