jazzjatain jazzjatain
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

4 avocados cost $0.76 At this rate, how much do 9 avocados cost?

Respuesta :

mirajbow84 mirajbow84
  • 01-12-2020

Answer:

9 avocados cost $1.71

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which steps should be followed to use a scale drawing and a new scale to find the new length of a soccer field? Add the numerator of the new scale to the old le
Is my math answer correct or no?
Which statements accurately describe elements? Check all that apply. Elements are made up of two or more types of atoms. Elements are made up of only one type o
Explain why dose a mountain climber needs an oxygen supply at very high altitude even through the air still contains 21%
Which is a benefit of getting information from a government website
The population of a local species of dragon fly can be found using an infinite geometric series where a1=36 and the common ratio is 1/2 write the sum in sigma n
factor ax^2−ay−bx^2+cy+by−cx^2
What are 3 non examples of a mineral?
If vertex P' is at (7, −6), what are the coordinates of vertex R'?
An electron moves in the -x direction through a uniform magnetic field that is in the - y direction. which direction is the magnetic force on the electron?