jamylonmorgan11 jamylonmorgan11
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

If potatoes cost 4.20 for 5lbs what's the unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

$1.19

Step-by-step explanation:

Answer Link
bbffghjjkvc2 bbffghjjkvc2
  • 01-12-2020
1.19 is correct the answer
Answer Link

Otras preguntas

2. What kinds of elements do molecular formulas contain?
Using this table of numbers, develop a formula to find out how many swings it would take to reach level 50.
All of the following were issues that led to the Civil War except... the attack on Harper's Ferry the Dred Scott Decision The Missouri Compromise The Monroe Doc
68+133+37 by first rounding each number to the nearest ten
Employees at a large computer company earn sick leave in one-minute increments depending on how many hours per month they work. They can then use the sick leave
Compare the fraction 1:24,000 to the fraction 1:3,168,000; which is the largest rational number
You run around the perimeter of the baseball field at a rate of 9 ft. per second. How long does it take you to run around the baseball field to the nearest 10th
A plane traveled to Athens and back
P/2+A=7m-2n solve the following equation for n
If there are 24 hours in a day with 60 minutes in each hour, how many minutes are in a day?