averies2673974 averies2673974
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Please help I'll give brainliest

Please help Ill give brainliest class=

Respuesta :

amanjotkaur788
amanjotkaur788 amanjotkaur788
  • 03-11-2020

Answer:

b

Step-by-step explanation:

Answer Link
sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 03-11-2020

9514 1404 393

Answer:

  b.  The cost of orange juice is $3 per jug.

Step-by-step explanation:

A "unit rate" is a rate that is "per <single item>" The rates given are per the following numbers of items:

  a: 3

  b: 1 . . . a unit rate

  c: 10

  d: 2 (dozen) or 24 (single roses)

The rate of selection B is the only unit rate.

Answer Link

Otras preguntas

What point has the coordinates
Engineers shall not affix their signatures to plans or documents dealing with subject matter in which they lack competence, but may affix their signatures to pl
how many moles in 56 grams of iron
9 less than the product is 7 and x is 75..
Something that is calculated and planned is: a. premeditated c. thoughtful b. cruel d. implicated Please select the best answer from the choices provided
whats your cells first source for energy and where is it stored?
Coates writes, “But you are a black boy, and you must be responsible for your body in a way that other boys cannot know. Indeed you must be responsible for the
PLEAASE HELP!!! estimate 11 4/5 divided by 3 1/5
6 What is one reason that, in modern times, it would be very difficult for Congress to overturn a president's veto? ОА. The Supreme Court is likely to intervene
what is the answer too x^2 + 2x