emily17143 emily17143
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Help pleaseee!! If you answer can u explain it to me, thank you

Help pleaseee If you answer can u explain it to me thank you class=

Respuesta :

ocg2006
ocg2006 ocg2006
  • 03-11-2020

Answer:

$7.50

Step-by-step explanation:

4 bottles of water cost $10, meaning that each bottle costs $2.50 (10/4 = 2.5). If 3 bottles are bought and each bottle costs $2.50, the total cost is $7.50 (3*2.5 = 7.5).

Answer Link
xxmckenziexx009 xxmckenziexx009
  • 03-11-2020
the answer would be $7.50
Answer Link

Otras preguntas

Read the following excerpt from “The Contest” by Arthur Conan Doyle: The whole chorus was in full blast, the hummers humming, the shouters bellowing, the tapper
School teachers, counselors, and job placement centers can help you _____.
The Russians offered strong resistance to the German attack. a. True b. False
What is an assumption historians make when they evaluate a source of information?
Erica has 8 necklaces. One fourth of the necklaces are blue. How many necklaces are blue .
What is the name of this logo??????
What is the value of the expression shown below? 7 + (2 + 6) 2 ÷ 4 ⋅ 1 over 2 whole to the power of 4 and explain. A.23 B.18 C.9 D.8
Declaring war and coining money are considered what power? Implied or expressed
use mental math to estimate the unknown number 536 divided by y equals 60
what job employed the majority of the people in Egypt?