bensjsjsjjssj bensjsjsjjssj
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Peanut butter is selling $3.99 for a 23 ounce jar and $6.99 for a 60 ounce jar which size has the better (lower )cost per price per price ?

Respuesta :

lrc1416 lrc1416
  • 03-10-2020

Answer:

6.99 for a 60 ounce jar

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A. 5.0 B. 6.5 C. 7.0 D. 8.5
Which of the following statements about action potentials in a given neuron is false? a. All action potentials for a given neuron are identical in magnitude.b.
What were two reasons that Prince Shōtoku sent Japanese monks and other men to China? to preach the Shinto religion in China to study how the Chinese government
Help!!!!!! complete the problem involving the linear equation. ​
Which statement best explains how Brutus tragic flaw reveals the theme that citizens are persuaded by charismatic leaders?
Which rule yields the dilation of the figure KLMN centered at the origin? A) (x, y) → (2x, 2y) B) (x, y) → (1/2x, 1/2y) C) (x, y) → (x + 2, y + 2) D) (x, y)
why was south carolina established as a colony? a) it was a link between england, the west indies, and the colonies b) it’s founder wanted a place for religious
Quiero que ___ la hora de llegada de mi vueloA. séB. saberC. sepasD. sabes
The fastest growing city in Brazil is: São Paulo Brasília Rio de Janeiro Manaus
What can a vaccine do when it is injected into your body