demetrathornton demetrathornton
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jada went to the store and some oranges. She bought 4.2 lbs of oranges and paid $7.35 for her oranges. What was the price per pound of Emily’s oranges?

Respuesta :

shalayanicole shalayanicole
  • 04-09-2020
They are going to be $7.35 I think ion really know I just need points
Answer Link

Otras preguntas

What is the area of the composite figure whose vertices have the following coordinates? (−1, 5) , (3, 5) , (7, 3) , (3, 0) , (−1, 1) Enter your answer in t
The two forms of democracy are
Which factor most inhibits a person's likelihood to make healthy living choices?
what are examples of sole proprietorships
a hospital is required to query the NPDB when
The fourth week after conception, growth is rapid. The neutral tube along a baby’s back is closing and the baby’s heart is pumping blood. If this neutral tube d
What is one of the downsides of increasing economic interdependence? Question 6 options: higher prices for goods and services reduced tax revenues for all gover
HURRY!!! Which expression is equivalent to (3x-6/7) ? A) -15x-30/7 B) -15x-6/7 C) -15x+6/7 D) -15x+30/7
find the area of the Shaded region use 3.14. note that the top of the figure is a semicircle
72% of 25 students of a class are good in mathematics. how many are not good in maths in that class?