wowyalgay wowyalgay
  • 02-09-2020
  • Mathematics
contestada

Frank bought P pounds of oranges at $2.29 per pound and q pounds of apples at $1.69 per pound. What does the expression 2.29P represent?

Respuesta :

chahalmanraj3
chahalmanraj3 chahalmanraj3
  • 02-09-2020

Answer: It represents the price for one pound of oranges.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Describe and draw the structure of an ATP module.
Which type of substance is graphene? A) atom B) mixture C) molecule D) compound
What are some advantages of organizing a document as an outline? Check all that apply. A. You can easily see how your document will look when it is printed. B.
____ health is defined as ones ability to get along and communicate with other people
DO U KNOW SLOPE??? PLZ HELP
Cite (in Chicago style) two primary sources you find, either linked to your course or on the Internet, and two secondary sources. Describe why a historian would
If y'all read The Book Thief or is reading it right now, what is Markus Zusak's message about loss of innocence? And give me the quotes w/ citations please!
Which summit is the highest mountain peak?
Who knows how to do a and d ?
What does Walters decisions to move to the house create for the audience?