uz3qr3yr2r uz3qr3yr2r
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

It costs $204.00 to buy beef to make 180 burgers. What will the cost be to make 80 burgers?

Respuesta :

coolmanthegreat03
coolmanthegreat03 coolmanthegreat03
  • 01-09-2020

Answer:

It would cost $90.66

Step-by-step explanation:

because 180 dived by 204 equals 1.13 then times that by 80 and there's your answer

Answer Link

Otras preguntas

simplify the square root of 9 ÷ by the square root of 25
if carbon dioxide is completely removed from a plants environment, what would you expect to happen to the plants production of high energy sugars? A. the same n
Choose the correct answer: 1) If I want to communicate with a foreign friend, I .... rather e-mail him. (will-am-would-can) 2) It's dangerous to look at the sun
In Western Europe, what city would you find at 53 degrees north and 0 degrees west
Compare the temperature of water as ice begins to form with the temperature of ice as it begins to melt
where did salt get its name from
In the case of cancer, uncontrolled cell division is a problem because it A. causes excessive white cell production. B. interferes with other cell replication.
what is the Nth term of 0 3 8 15 24 35
Which of the following sentences is in passive voice? The snow fell all day. The team shocked fans with a last-minute win. Pizza tastes better fresh out of the
how are simple cations and anions named ?