kimberlylabadie
kimberlylabadie kimberlylabadie
  • 05-05-2020
  • Mathematics
contestada

FIND THE UNIT RATE:

A 40 lb. bag of potatoes cost $24

Respuesta :

rojasadan366
rojasadan366 rojasadan366
  • 05-05-2020
Wdym by unit rate? I’m guessing u divide 40lb by $24
Answer Link

Otras preguntas

4. If some of Tucson's residents have blue eyes and some of Tucson's residents are children, is the statement "Some of Tucson's residents are blue eyed children
Bob martino is sanctioned by his state board of accountancy for his association with false and misleading financial statements of his employer, jones consulting
The ΔPQR is right-angled at P, and PN is an altitude. If QN = 12 in and NR = 6 in, find PN, PQ, PR.
what does pH measureA. the concentration of hydrogens ions in solution B. the total number of acid molecules in solution C. the concentration of oxygen
1) If P(x,-8) is a point on the line y=3x-2 what are the coordinates of P?2) If Q(2,y) is a point on the line y=3x-2. what are the coordinates of Q?
How do reporters get interviews with drug lords?
Order of Operations Adam has $450. He spends $210 on food. Later he divides all the money into four parts out of which three parts were distributed and one part
Dumbledore is pleased with your progress. snape is, as always, somewhat indifferent. however, they both feel a gas phase density problem should come next. calcu
What is the Lcm of 4 10 and 7?
How did Ancient Greek mythological literature most likely influence this story? In Jurassic park