misalvarez100 misalvarez100
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

María bought five apples for 20 cents each, she also bought three pounds of bananas for 25 cents per pound. How much did she spend ?

Respuesta :

sdkircee10 sdkircee10
  • 04-05-2020

Answer:

She spend $2.00.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Choreography is the art of making dances and the name given to predetermined sequences of dance movements. a. true b. false
The broad treeless plains that cover much of Scotland are called _____. a. moors b. bogs c. glens d. lochs
Which two disciplines of science are most closely related to the study of paleontology? a. biology and chemistry b. chemistry and physics c. geology and biol
Express your views and ideas what motivates you to develop and be successful human
What is analytic cubism?
Which item would be considered an actor's medium? A.Comedy B.Direction C.Film D.Drama
Historians add to our knowledge of history in the following ways: a. interpret and evaluate history c. verify the authenticity of historical data b. research
Sometimes, people who observe others in need do not help them because a. they don't know what to do. b. they think someone else will help. c. they don't thin
At the end of Morte d’Arthur by Sir Thomas Malory, King Arthur is mortally wounded by Sir Mordred. Which statement is the most likely prediction of what will ha
What is the USA patriot act