ayannasmith12 ayannasmith12
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

261 candy bars cost $87.

Respuesta :

eukalim
eukalim eukalim
  • 04-04-2020
A candy bar costs 0.33 cents rounded off to 2 decimal places. 261 was put in front of 87 to trick you.
Answer Link
laney3439
laney3439 laney3439
  • 04-04-2020
each candy bar costs about $0.33 because you divide the amount paid for the candy bars by number of candy bars
Answer Link

Otras preguntas

What does Percy know about his father? How does he feel about his father?
Sandy purchases music from iTunes which she burns to her MP3 player. She frequently shares these music files with her friends. Is this legal? Why or why not?
HELP PLEASE!!! I do not understand how to do this!!! #2,3,6,7
What is this shape plz help me on math
The measures of the angles in a triangle have a ratio of 2:9:1. How do you find the measures of these angles
How many gallons equal 12 quarts as a decimal?
The leg of a right triangle is 2 units and the hypotenuse is 3 units. What is the length, in units, of the other leg of the triangle? A.Square root of 5 units
in an aquarium 2/5 of the fish are surgeonfish of these 3/4 are yellow tangs what fraction of all fish in the aquarium are yellow tangs
Choose the connective that belongs in the blank in the second sentence. when you're first learning to type, the task seems hopeless. you're often tempted to giv
if Joelle multiplied 792 by a positive integer and came up with a perfect square as her answer, then what is the smallest integer she could have multiplied 792