leurisvargas leurisvargas
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

3)
Find the estimated cost of a dozen pencils if 18 dozen pencils cost $42.60.

Respuesta :

kellyd14 kellyd14
  • 10-04-2020

Answer:

$2.37 per dozen

Step-by-step explanation:

$42.50/18=$2.37 per dozen

Answer Link

Otras preguntas

Are fossil fuels used to produce plastics?
Which of the following words has germanic or norse origins? A. expedite B. hurry C. accelerate D. careen Apex. Thank you
Why was regionalism a political problem for Latin America
What sorts of actions were taken by both individuals and the U.S. Government against immigrants
1. "The People's Messenger" is obviously a very conservative newspaper due to the fact that the editor is willing to print Dr. Stockmann's article. True Fal
Some friends made a salad for a party. there were 28 people at the party including the friends. they bought enough cherry tomatoes for everyone to get 3 cherry
2/5w=40Can someone help please??
what is the main purpose of Admission Point Score
a bag weighs 336 ounces when full and 171 ounces when half full. what does the bag weigh when empty?
What is the term for a potential customer who has shown interest in the company's product?