jaidynjackson90
jaidynjackson90 jaidynjackson90
  • 05-02-2020
  • Mathematics
contestada

If 6 pounds of apples cost $3.36, how much does 8 pounds cost.​

Respuesta :

corih
corih corih
  • 05-02-2020
I believe the answer is $4.48
Answer Link

Otras preguntas

How did the English start colonies with distinct qualities in North America?
Which best describes the way photographs are considered by historians? primary source documents that are useful in the study of history reliable sources for the
Why did some Southern states begin to talk of succession?
At school, there have been a lot of rumors going around about how certain sexually transmitted diseases are spread. Which skill would be MOST valuable to help y
)What Byzantine city was a wealthy center of trade that maintained the commercial links between Europe and Asia?
it sociable and outgoing is synonyms or antonyms or neither
Democratization describes a process through which a country's citizens gain greater access to and participation in government a measurement of the efficiency an
Which approach best defines how writers of historical fiction try to appeal to readers? A.by providing an accurate, fact-based picture of history B.by alterin
The United States Highway System is a _____________ in the United States numbered within a nationwide grid.
what is another name for pi in Germany?