idagomez47 idagomez47
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

Sheila has $47 to buy graphing pads for her math class. Each pad costs $8,
How many pads can she buy? Do not include units in your answer.

Respuesta :

v32daf v32daf
  • 03-12-2019

Answer:

5 tablets can be bought

Step-by-step explanation:

47/8= 5

Answer Link

Otras preguntas

Empirical evidence includes which of the following? a. personal anecdotes b. facts and statistics c. quotes d. logical reasoning
a layer of sandstone is in contact with a mass of granite. the sandstone contains small fragments of the granite. which rock is older?
yesenia wants to bake cookies in her electric oven. the oven will transform electrical energy into ________ energy?
whats the united states current presidents name?
Expand these: a. (x + 2)(x - 2) b. (y - 4)(y + 2)
fossil evidence, rocks, and the shape of continents provide support for the theory of
stalin used dictatorial methods in russia. true false
what was radio free europe?
If there is property damage as a result of the collision, and you are unable to locate the owner, you should __________________________.
How did Charles Martel impact Europe during the Middle Ages? A- He reunited the Franks to fight to fight off Muslim Invasion. B- He united eastern and western