lucario352812
lucario352812
02-12-2019
Mathematics
contestada
please help, i im having trouble
Respuesta :
miamifashiondep8eo21
miamifashiondep8eo21
02-12-2019
Answer:
Elimination
Step-by-step explanation:
Answer Link
smartboy137
smartboy137
02-12-2019
The best way to solve this equation is Elimination.
If you want me to solve, comment immediately.
Thanks!! :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 56+ )
Otras preguntas
From the story happy trails what advice does Maria's mom give her before going to camp
A bakery offers a sale price of $3.50 for 4 muffins. What is the price per dozen.
Regular physical exercise lowers blood pressure. Select one: a. True b. False
Your friend wants to improve his cardiorespiratory fitness by jogging every other day. Describe specific ways he can apply the principles of progression, overlo
where did the early aryans settle
The complement of a right angle is an obtuse angle. true or false.
The Frosty Ice-Cream Shop sells sundaes for $2 and banana splits for $3. On a hot summer day, the shop sold 8 more sundaes than banana splits and made $156. How
Which statement describes acids? Acids dissolve in water to produce a solution that tastes bitter. Acids dissolve in water to produce a solution that reacts wit
Smoking reduces a person's life span by an average of __________. A. 1 to 2 years B. 4 to 5 years C. 10 to 11 years D. 13 to 14 years
What was Washington's viewpoint on the American Foreign Policy?