gemel70 gemel70
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Cedric bought 12 pens for $1.44 what’s the unit rate

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.12 per pen

Step-by-step explanation: 1.44 divided by 12

Answer Link
Jewelruby1012
Jewelruby1012 Jewelruby1012
  • 02-10-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

Hope this is enough and I’m really sure about this I just learned unit rates yesterday

Answer Link

Otras preguntas

Carbon. We are carbon-based life forms. Carbon cycles between Earth's spheres. When viewing the Earth as a system, theatmosphere, lithosphere, hydrosphere and t
Which statement would most likely be made by a supporter of federalism
How much o2 reacts completely with 4.0 moles of ch3oh in the reaction 2 ch3oh + 3 o2 → 2 co2 + 4 h2o ?
A high school student makes a large pot of hot chocolate for her friends. Once it is warm enough, she pours a little bit of the hot chocolate into a mug so that
I have tried to solve this so many times and I can’t figure it out. Helpppp
Which of the following was a direct result of the English Civil War? A. the signing of the English Bill of Rights B. the overthrow of James II C. the exec
Please help me out....
The animals found in australia who carry their young in pouches are collectively known as _______________.
Someone help pleeeeaSe
I need some help plz