thayley thayley
  • 03-05-2019
  • Mathematics
contestada

Pedro bought four packs of pencils for $19.96 how much did each pack cost

Respuesta :

zee5999 zee5999
  • 03-05-2019

Each pack would cost $4.99

Answer Link

Otras preguntas

18) Which economic concept would MOST likely account for a move on the curve from point 'A' to point "B"? A) Choice B) Growth C)Inflation D) Unemployment
How to multiply mixed fractions with same denominators.
Which feature of a balanced chemical equation demonstrates the law of conservation of mass? O A. It shows the products of a chemical reaction to the right of t
What did the qing dynasty accomplish.
Erin finds 5% sales tax for a shirt that costs $21. She calculates the tax as 0.05 * 21 = 1.05 or $1.05. Erin notices that she can add 21 + 1.05 = 22.05 to fin
Which question would help you evaluate the reasons in an argument? a. Do the reasons support a counterclaim? b. Do the reasons support the author’s claim? c. D
Good afternoon whats is your favorite colors
7 Use synthetic division to divide and write the quotient. (9x² + 22 x - 15)+(x+3)
Abdou was explaining to a classmate that graphite is a good lubricant because it is bonded in layers that easily slip over each other. Which image shows this qu
The sum of twice a numbet n, and 14 ls 30 write an equation that models this statement. Then explain how you might use reasoning to find the value of