Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2019
  • Mathematics
contestada

Can someone help me..............

Can someone help me class=

Respuesta :

altavistard
altavistard altavistard
  • 04-05-2019

Answer:

The fourth answer is the correct one.

Step-by-step explanation:

It cost $12 to download 3 videos, which works out to $4 per video.

Thus, k = $4/video.

The fourth answer is the correct one.

The proportional relationship is y = ($4/video)x, where x is the number of videos downloaded and $4 is the unit cost per video.

Answer Link

Otras preguntas

To which aspect of setting does the phrase ""the inhabitants of Boston"" apply?.
When there is a break in an electric tools insulation.
In Book VIII of the Odyssey, we see the blind minstrel sing stories of Troy. Homer is thought to have also been blind. What effect would Homer’s choice to inclu
When readers apply information from a news report to the text they are reading in order to understand its central ideas, what kind of connection are they making
Inverse of {(0,-4), (-4,3), (3,2), (2,1)} please? I’m confused about how to get the answer
When trying to upload assignment on canvas wont let me click choose file.
Question 14:0580/23/O/N/14/15 15 The lights and brakes of 30 bicycles are tested, The table shows the results, Lights Brakes Fail test 3 9 Pass test 27 21 The l
* I NEED THIS ASAP * A box contains 4 bags of sugar. The total mass of all 4 bags is 6 kg. What is the mass of each bag in grams
the hocky team won 63 out of 84 games what percent of the games did the team win?​
The question is below: