lizziealex03 lizziealex03
  • 03-01-2019
  • Mathematics
contestada

If muffins cost 5.24 how much would 5 muffins cost

Respuesta :

kitamuragu
kitamuragu kitamuragu
  • 03-01-2019
5.24 x 5 = $26.2
5 Muffins would cost $26.2
Answer Link
wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 03-01-2019

Answer:

$26.20

Step-by-step explanation:

If muffins cost $5.25, and we buy 5 muffins, multiply 5 by $5.24

5*5.24 = $26.20

Answer Link

Otras preguntas

what does aliens need to survive on Jupiter?
According to the cell theory, which structure contains cells? A)blood B)water C)carbon dioxide D)chromosome
what does v1 and v2 represent
write a expression for the calculation 84 divided into sevenths added to 9 divided into thirds
What is 0.625 as a percent
Why do people live in Europe
Which of the following sentences is punctuated correctly? A. Many people who like to go hiking have spent a weekend roaming Yellowstone Park. B. Many people, wh
Overproduction and underconsumption factored into causing the Great Depression by A) causing falling prices on goods. B) forcing a decrease in mechanization. C)
Given the sequence in the table below, determine the sigma notation of the sum for term 4 through term 15
Make the following conversion. 0.080 mL = _____ L 800 L 80 L 0.00080 L 0.000080 L