brodtfamily4
brodtfamily4 brodtfamily4
  • 02-11-2018
  • Mathematics
contestada

20 POINTS! ANSWER QUICK! GOOD LUCK! LAST OF THE DAY! :) (EASY)

Rachel bought 2 pounds of apples and 3 pounds of peaches for a cost of $10.45. The apples and peaches cost the same amount per pound. What was the unit rate?

Respuesta :

bubble1447
bubble1447 bubble1447
  • 02-11-2018
it would be 2.09 dollars per pound of fruit
Answer Link

Otras preguntas

Atoms of which element contain 25 protons?
Which of the symptoms would require you to stop working and go home
What are the terms in the expression 7x+4y+17x+4y+1 ?
describe how the Dutch financed Hudson's expedition
how do living things obtain oxygen
_____ Microbiologist who demonstrated that DNA was the genetic material. A. Oswald Avery B. Herbert Boyer C. Rosalind Franklin D. Barbara McClintock E. James W
Rhythmic flamenco hand-clapping is called las ____?
The part of the leaf which is connected to the transport system of the stem and roots is the _______
HELP PLEASE!!! I do not understand how to do this!!! #2,3,6,7
How many elements are found in the chemical formula C3H8O (rubbing alcohol)?