monae40
monae40
02-10-2018
Mathematics
contestada
Need help ASAP with number 5
Respuesta :
Alaris
Alaris
02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.
Answer is 25 cups
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 77+ )
Otras preguntas
Anthony buys a guitar for $80. What is the final price he pays after an 8% sales tax?
I need help again lol
What is an example of a good that you’ve seen go up in price through INFLATION? Great Depression Outcomes Dictator Forbidden Fascist Inflation Democracy Communi
Kerry McCarthy is a news traffic reporter with an annual gross pay of $44,500. He is single and is paid on a monthly basis. How much is withheld monthly for sta
Cassie simplified the composed function f(x)= cot(arcsin x). Her work is shown below. In which step did Cassie make her first error? step 1 step 2 step 3 step 4
A: 49 B: 33 C: 57 D: 16
who conquered TEX COCO
what is The splitting of white light into its component colours is termed as?
How many students were there in your class last year
Math help! Please only answer if you know the answer, the comment section is right below. Please don't waste my points! Also, please show all of your work, you