SweetieSmat
SweetieSmat SweetieSmat
  • 02-08-2018
  • Biology
contestada

Say it costs $2.25 to ride the T. If you ride 2 times a day for the month of July how much would you spend?

Respuesta :

vunderkid
vunderkid vunderkid
  • 02-08-2018

$2.25*31*2=139.5

You will spend $139.5 on July

Answer Link

Otras preguntas

During which process our food molecules broken down to produce chemical potential energy in the form of ATP? A. Photosynthesis B. Protein production C. Carbohyd
A ship is anchored off a long straight shoreline that runs north and south. From two observation points 17 miles apart on shore, the bearings of the ship are N
Why would a red apple appear black if you looked at it through a blue filter?
If S is the sum of the integers from 51 to 150 and T is the sum of the integers from 151 to 250,what is the value of S-T
What is contained within the stratosphere
Factor the polynomial
Find the value of f(6) if f(x) = x2 - 5.
You have a small bag of candy-coated chocolates that melt in our mouth; three are red, four are yellow, tow are green, and five are blue. If you take a piece ou
Why must facts be as carefully evaluated for validity just as opinions are?
help A rectangular table is positioned in a 10-foot by 10-foot room as shown. How long is the longer edge of the table? Square root of feet What is the area o